Program


Program ni na voljo, zaradi vaše naprave. Za boljšo preglednost vas naprošamo da program pogledate na drugi napravi. Če ste na mobilni napravi poizkusite obrniti zaslon.

Program pa lahko tudi prenesete iz naše spletne strani spodaj:


Program.xlsx

Namen poletne šole je mladim preko spoznavanja novega jezika, kulture in ljudi omogočiti izkušnjo na kateri bodo lahko gradili celo življenje. Bivanje v izjemnem kitajskem velemestu posamezniku omogoči novo perspektivo, ki govori, da so vrednote relativne in da nekaj ni nujno prav ali narobe, ampak je tako ali drugače. Osvojeno znanje o kitajščini in o kulturnih posebnostih bo kot trda podlaga omogočalo nadaljevanje učenja ali služilo kot obširni nabor znanj pri perspektivni karieri.

Program Poletne šole v Šanghaju je zastavljen na način, da predstavlja optimalno ravnovesje med učenjem jezika, spoznavanjem lepot kitajske kulture, poslušanju predavanj uspešnih poslovnežev in odkrivanju zgodb vsakdanjih ljudi.

Učenje kitajščine bo dopoldne potekalo po skupinah ustreznih stopenj, po popoldanskih predavanjih pa bomo svoje znanje preizkušali in izpopolnjevali na ulicah mesta samih. Petek bo namenjen intenzivni vadbi jezika, ko se bomo skupaj z učitelji podali na različne izlete in imeli različne aktivnosti. Na koncu bomo znanje ovrednotili na končnem testu znanja Kitajščine, ki bo pridobljenemu znanju dodal piko na i.

Week Date Morning (9:00-12:00) Afternoon (13:30-15:00) Evening
 1st week Sunday, 9.7.2017 Arrival in Shanghai, accomodation
Monday, 10.7.2017 Registration (8.00-9.00), Chinese class Campus orientation Shanghai welcomes you – party
Tuesday, 11.7.2017 Chinese class Walking tour of the city center – introduction
Wednesday, 12.7.2017 Chinese class Making Chinese dumplings Pearl Tower and Huangpu river experience
Thursday, 13.7.2017 Chinese class Invited lecturer
Friday, 14.7.2017 Language practise International gathering party
Saturday, 15.7.2017 DIY explore Shanghai day FC Shanghai Shenghua – football match (optional; additional costs) Time for Perry’s
2nd week Sunday, 16.7.2017 DIY explore Shanghai day
Monday, 17.7.2017 Chinese class Shanghai museum visit
Tuesday, 18.7.2017 Chinese class Invited lecture
Wednesday, 19.7.2017 Chinese class Chinese Calligraphy workshop Time for Perry’s
Thursday, 20.7.2017 Chinese class Chinese Calligraphy workshop
Friday, 21.7.2017 Language practise Visitng Yu Garden Party with sharks
Saturday, 22.7.2017 DIY explore Shanghai soroundings day Culinary journey of Shanghai Fusion beats party
3rd week Sunday, 23.7.2017 DIY explore Shanghai day
Monday, 24.7.2017 Chinese class China Art Palace visit
Tuesday, 25.7.2017 Chinese class Invited lecture
Wednesday, 26.7.2017 Chinese class Lecture/Workshop – optional
Thursday, 27.7.2017 Chinese class Hidden city games Bar Rouge – girl’s night out
Friday, 28.7.2017 Language practise Flash mob 🙂 Experiance the glamour of the French Concession
Saturday, 29.7.2017 Your time to travel arround China
4th week Sunday, 30.7.2017 Your time to travel arround China Model’s night
Monday, 31.7.2017 Chinese class Lecture/Workshop – optional
Tuesday, 1.8.2017 Chinese class Preparing for the final exam Dongping road bar crawl
Wednesday, 2.8.2017 Chinese class Preparing for the final exam
Thursday, 3.8.2017 Chinese class Chinese exam
Friday, 4.8.2017 Last Chinese class Ending ceremony What happens in Shanghai stays in Shanghai party
Saturday, 5.8.2017 Exploring last hidden parts Shanghai Forever friends – party
5th week Sunday, 6.8.2017 Going home